Γουίμπλεντον: παίζουν 10 ώρες και... συνεχίζουν!

Μέχρι τελικής πτώσεως συνεχίζεται ο αγώνας μεταξύ του Τζον Ίσνερ και του Νικολά Μαού στο Γουίμπλεντον, που έσπασε κάθε ρεκόρ διάρκειας αφού μετρά ήδη 10 ώρες κι ακόμα να τελειώσει!Ο Αμερικανός τενίστας και ο Γάλλος αντίπαλός του ξεκίνησαν να παίζουν το απόγευμα της Τρίτης, ο αγώνας διακόπηκε λόγω  σκότους και συνεχίστηκε σήμερα.Ίσνερ και Μαού βρίσκονται εδώ και... δύο ημέρες στο τρίτο σετ, ο οποίος δεν λέει να τελειώσει, με το σκορ σήμερα να οριστικοποιείται στο 59 - 59!Η συνέχεια του αγώνα θα δοθεί την Πέμπτη.
 Ο αγώνας τους ξεπέρασε το προηγούμενο ρεκόρ της διοργάνωσης, που ήταν 6 ώρες και 9 λεπτά2006, αλλά και το μεγαλύτερο μέχρι σήμερα παιχνίδι τένις 2004 στο γαλλικό όπεν και διήρκησε 6 ώρες και 33 λεπτά. στους ημιτελικούς του διπλού ανδρών το που έγινε το